Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till oss.

Medarbetare

Totalt är vi 11 anställda som arbetar i Hågelbyparkens olika verksamheter. Under högsäsong arbetar även extrapersonal i parken. 


Krister Kalte 
VD Upplev Botkyrka
krister.kalte@hagelby.se

Cina Staron
Platschef
08-599 071 16
cina.staron@hagelby.se

Jenny Magnusson
Ekonomi- och personalansvarig
08-599 070 01
jenny.magnusson@hagelby.se

Mara Crippa
Mark- och parkansvarig
08-599 071 01 
mara.crippa@hagelby.se

Maria Fagervall
Service och administration
08-599 071 45
maria.fagervall@hagelby.se

Louise Ideberg
Program- och eventansvarig
08-599 071 21
louise.ideberg@hagelby.se

Växel Hågelbyparken

Telefon: 08-599 07 100 

E-post: hagelbyparken@hagelby.se

Restaurang, Café & Konferens (Stockholm Food)

Telefon: 010-2007158

E-post: hagelby@stockholmfood.se


Besöksadress

Hågelbyparken
Hågelby Gård
147 43 Tumba

Hur hittar jag till Hågelbyparken?

Fakturaadress

Den 9 december 2019 fusionerades Hågelbyparken AB in i Upplev Botkyrka AB.

Från detta datum har Hågelbyparken nytt organisationsnummer och faktureringsadress:

Upplev Botkyrka AB/Hågelbyparken 
Kund-id PDC8081
FE 595
105 69 Stockholm

Organisationsnummer: 556767-7876

Hågelbyparken är medlemmar i Folkets Hus och Parker (FHP). 


Jag samtycker till att mina personuppgifter lagras i enlighet med Hågelbyparken ABs rutiner för behandling av personuppgifter.

kontakt, medarbetare

Instagram #hågelby